Stogo šiltinimas


Stogo, stogo šlaito, plokščių stogų, mansardos, palėpės šiltinimas

Renovuojant seną pastatą pirmas etapas, kurį reiktų atlikti, tai apšiltinti namo stogą. Neapšiltinus stogo konstrukcijų turėsime gan didelius šilumos nuostolius. Tokiu atveju nepavyks sumažinti energijos suvartojimo namui. Kadangi šiltas oras kyla į viršų, todėl didžiausi šilumos nuostoliai patiriami per neapšiltintą stogą ar perdangą. Jei palėpė yra nenaudojama ir negyvanema, svarbu apšiltinti perdangą. Jei palėpė šildoma, naudojama, tokiu atveju reikia šiltinti stogą.

Pučiant birią vatą išgaunamas vientisas užpildymas. Gaunama ne tik puiki šiluminė varžą, bet ir puiki garso izoliacija bei padidintas komfortas namuose. Žiemą viršutiniame aukšte ar palėpėje bus šilčiau, o vasaros metu ne taip prikaitins saulė.

Šiltinant biriomis medžiagomis atstumai tarp gegnių ar sijų nėra labai svarbūs, nes vis tiek bus užpildyta visa šiltinama ertmė, tik reikia užtaisyti apatinius šlaito galus (šlaitiniuose stoguose). Stogas turi būti paruoštas ekovatos ar kitų medžiagų užpūtimui. Šlaitiniuose ir sutapdintuose stoguose norint pasiekti A+ energetinę klasę, gegnės ar sijos turėtų būti pastorintos iki reikiamo storio. Taip pat sumontuota garo izoliacinės plėvelė, sutvirtinta mediniais tašais ar metaliniais profiliais. Šlaitiniuose stoguose galima pritvirtinti ir apdailos plokštes tik reikia palikti viršuje ertmę, per kurią bus pripūsta šiltinimo medžiaga: celiuliozinė ekovata ar medžio plaušo vata.

Garo izoliacinėje plėvelėje būna padaromos skylės, kurios po užpūtimo užsandarinamos.

Jei ruošiatės šiltinti renovuojamo ar senos statybos namo stogą, tikėtina, kad reikės tvarkyti ir patį stogą. Jei stogo būklė nėra gera, pastebėti kažkokie trūkumai, reiktų juos pašalinti jei norima maksimaliai išvengti šilumos praradimų. Be abejonės, keičiant stogą, jį rekonstruojant reikia pasirūpinti ir tinkamu jo apšiltinimu. Jei palėpė bus nenaudojama, negyvanema tuomet pigiau ir naudingiau būtų apšiltinti tik perdangą.

Purškiama biri vata puikiai užpildo tuštumas, konstrukcijų nelygumus ir nereikia rūpintis kaip atsikratyti vatos atraižomis, nes šiltinant šiuo būdu jų tiesiog nelieka.

 

 

 Visos medžiagos sertifikuotos bei turi atitikties deklaracijas.

Teikiame nemokamas konsultacijas telefonu ir elektroninių paštu visais jums iškilusiais klausimais dėl mūsų teikiamų paslaugų. Pasiūlysime optimaliausius sprendimus kokybės ir kainos atžvilgiu.